Tarptautinė burnos sveikatos diena

NAUJIENOS
2019-03-20

Kovo 20d. pasaulyje atžymima kaip tarptautinė burnos sveikatos diena. Apie 90 proc . žmonių pasaulyje yra paliesti pagrindinių odontologinių ligų – dantų ėduonies ar periodonto patologijos. Vystantis mokslui, vis labiau suvokiamas holistinis burnos sveikatos vaidmuo bei jos ryšys su bendrine žmogaus sveikata. Burna yra vartai ir mūsų organizmo veidrodis. Šią dieną LSMU Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos gydytojai, burnos higienos specialybės studentai, Lietuvos vaikų odontologų draugija (LVOD) norėtų atkreipti dėmesį į bendrinėmis ligomis sergančių ir gulinčių stacionaruose vaikų burnos priežiūrą.

Juk ne paslaptis, kad kai užpuola rimta bėda, burnos priežiūrai dėmesio nebeužtenka. Kai vaikas sunkiai serga, yra po operacijos, kartais net intubuotas, nusilpus imuninei sistemai, neprižiūrima burna tampa infekcijos šaltiniu ir gali sąlygoti įvairias komplikacijas – nuo ventiliacinės pneumonijos iki pūlingų dantų ėduonies komplikacijų, burnos gleivinės uždegiminių ligų. Didelis rizikos veiksnys yra tas, kad daugelis medikamentų pasižymi kserostominiu, seilių tėkmę inhibuojančiu , poveikiu- kas dar labiau pablogina dantų būklę. Todėl vaikų ligoninių stacionariniuose skyriuose turėtų būti burnos higienistas, specialistas – atsakingas už vaiko burnos higienos priežiūrą. Kiekviena vaikų amžiaus grupė bei skirtingas dantų ėduonies aktyvumas sąlygoja specialių burnos higienos priemonių parinkimą. Dabar už vaikų burnos būklę atsakingi tėvai ir slaugytojos, ant kurių pečių ir taip gula dideli pacientų slaugos krūviai. Kartais vaikai patenka į ligoninių stacionarinius skyrius iš socialinės rizikos šeimų, iš globos namų. Tokie pacientai neturi burnos higienos priemonių. Todėl šią dieną nutarta kukliai prisidėti prie Neurochirurgijos, Psichiatrijos skyriuose gulinčių vaikų burnos sveikatos priežiūros.

Taip pat aplankėm Vilijampolės socialinės globos namus, padovanodami burnos priežiūros priemonių vaikams, turintiems sunkią negalią. Vilijampolės globos namų direktorė Zita Verbavičienė papasakojo apie pagrindinius globotinių odontologinės pagalbos poreikius. Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, paskaitų apie burnos priežiūrą personalui poreikis, bei  burnos higienos specialybės studentų apsilankymai.

Norime padėkoti LVOD už finansinę paramą, Elgydium prekinio ženklo atstovams UAB ,,Orivas’’, UAB ,,Ringitas “, Curaprox prekinio ženklo atstovams.